Co jest passé w ogrodnictwie, a co będzie na topie tego sezonu?

211
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Modny ogród w tym sezonie jest naturalny, wręcz dziki. Ważne jest, aby wyglądał estetycznie, ale dawał też wrażenie spokoju i ukojenia. Musi znaleźć się w nim miejsce na warzywa. Rezygnujemy za to całkowicie z plastiku.

W tym sezonie w naszych ogrodach powinna królować swoboda, dzikość i natura. Idealnie aranżowane i odmierzane rabaty kwiatowe oraz ścieżki są już passé. Wśród modnych stylów ogrodowych wymienia się styl japandi, śródziemnomorski i retro, które kojarzą się ze swobodą i beztroską.

W 2022 roku trendy są rośliny ozdobne nawiązujące do najmodniejszego koloru w tym sezonie – Very Peri, wybranego przez Instytut Pantone. W ogrodzie nie może także zabraknąć ekologicznie uprawianych warzyw i pachnących ziół. Pielęgnacja domowego warzywnika to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z rodziną.

A co jest obecnie passé w ogrodnictwie i czego powinniśmy się wystrzegać? W zapomnienie odchodzi plastik. Zrezygnujmy z narzędzi, zabawek i mebli ogrodowych wykonanych z tego materiału. Zastąpmy je modelami drewnianymi, szklanymi, jutowymi itd.

Zdj. główne: Ulrike Langner/unsplash.com

Zostaw komentarz