Nowoczesne oświetlenie ogrodzenia – jakie lampy wybrać?
Inne

Nowoczesne oświetlenie ogrodzenia – jakie lampy wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Siatka? Płot betonowy? A może ceglany mur? Bez względu na to, w jaki sposób oddzielasz swoje podwórko od otoczenia pamiętaj, że lampa na ogrodzenie jest koniecznym produktem. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Pierwszy to bezpieczeństwo. Złodziejowi trudniej będzie się wślizgnąć na teren, który jest dobrze rozjaśniony. Drugi to bez wątpienia wygoda dojścia do domu. Łatwiej idzie się nocą, gdy przestrzeń wokoło jest widniejsza. Trzecia kwestia to estetyka, ładne podświetlenie elementów architektury.

Gdy już wiemy, że warto inwestować w omawiane rozwiązania, pozostaje pytanie: jakie oświetlenie na ogrodzenie najlepiej spełni powierzane mu funkcje? Czy stawiać na rozwiązania LED, czy może na halogeny? Co ze sposobem zasilania, metodą montażu? Czy jeszcze są jakieś inne kwestie, o których nie można zapomnieć?

Czy lampy solarne na ogrodzenie to dobry zakup?

Zasilanie omawianych źródeł światła to dość problematyczna rzecz. Bo siatka czy mur są często dość oddalone od domu czy innych budynków znajdujących się na podwórku, a przez to oddalone są także od źródła zasilania. Oczywiście niekiedy instalacja jest doprowadzona w to otoczenie, ponieważ wcześniej zaplanowano tu bramę automatyczną czy domofon. Jeśli tak jest – lampy na ogrodzenia można wybrać praktycznie dowolne pod kątem zasilania. Podłączenie ich do sieci elektrycznej zapewni stały, stabilny dopływ prądu, bez względu na ilość światła słonecznego które jest w otoczeniu w danym dniu.

Gdy jednak instalacji elektrycznej w okolicy brak, wtedy z pomocą przychodzą lampy solarne na płot, które oferuje sklep https://ardant.pl/zewnetrzne/lampy-na-ogrodzenie/. Takie modele wystarczy umieścić w określonym miejscu, przymocować by nie zmieniały swojego miejsca i włączyć system lampki (a niekiedy wystarczy tylko wyjąć zabezpieczenie baterii). Teraz dajemy produktowi kilka godzin, po których będzie on świecił jasnym światłem. W omawianym miejscu nie do końca natomiast sprawdzą się lampki na baterie, gdyż dają one zbyt słabe światło.

Lampki na płot – rodzaje

O zasilaniu wiemy już praktycznie wszystko. Czas zająć się kwestią typów produktów, jakie mogą się przydać w powyższym miejscu. W przypadku gdy całą konstrukcja oparta jest na grubych słupkach jako oświetlenie LED ogrodzenia doskonale sprawdzą się kinkiety zewnętrzne. Są one bardzo łatwe w montażu, rozmieszczone w równych odstępach wyglądają niezwykle estetycznie.

Co jeszcze mamy do wyboru?

Na pewno reflektory ogrodowe, zwane też naświetlaczami. Dają one bardzo mocne, punktowe światło i niejednokrotnie wyposażone są w czujnik ruchu. Dzięki temu świetnie sprawdzają się jako rozjaśnienie przestrzeni wjazdowej czy furtki. Kiedy natomiast potrzebne jest nam bardziej dekoracyjne oświetlenie zewnętrzne ogrodzenia, możemy śmiało kupić lampki stojące typu słupki ogrodowe. Wiele z nich posiada groty pomagające stabilnie wbić je w ziemię, dzięki czemu sam montaż zajmuje kilka krótkich minut. Minusem tego rozwiązania jest tylko fakt, że przypadkowy przechodzień może je równie wyjąć z gleby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną baterię umywalkową do twojej łazienki?
Jak wybrać idealną baterię umywalkową do twojej łazienki?
Zdobądź wiedzę, która pomoże ci wybrać idealną baterię umywalkową do łazienki. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jak dopasować baterię do stylu Twojego wnętrza.
Twój osobisty kącik relaksu: wybór i pielęgnacja mebli do ogrodu
Twój osobisty kącik relaksu: wybór i pielęgnacja mebli do ogrodu
Przejdź od marzeń do rzeczywistości. Odkryj, jak wybrać i pielęgnować meble ogrodowe, które stworzą Twój osobisty kącik relaksu. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się więcej.
Tworzenie przytulnej przestrzeni na świeżym powietrzu: kluczowe elementy wyposażenia ogrodu
Tworzenie przytulnej przestrzeni na świeżym powietrzu: kluczowe elementy wyposażenia ogrodu
Przekształć swoją przestrzeń zewnętrzną w przytulne miejsce do relaksu. Odkryj kluczowe elementy wyposażenia ogrodu, które wpływają na przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Ostatnie wpisy