Ogród zimowy na tarasie. Co warto wiedzieć przed budową?
Ogrody zimowe

Ogród zimowy na tarasie. Co warto wiedzieć przed budową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczny taras jest piękny, lecz można korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest ładna pogoda. W jaki sposób można przerobić zwykły taras na zimowy?

Ogród zimowy miejsce do wypoczynku przez cały rok

Ogród zimowy zbudowany na tarasie służy do relaksu, dlatego powinien mieć powierzchnię około 10 m2. Warto wiedzieć, że zestaw mebli ogrodowych zajmuje około 5 m2 powierzchni.

Ogród zimowy może mieć różny kształt, lecz powinien być dopasowany do wyglądu domu. Najlepiej, aby był usytuowany od strony południowo-wschodniej, wschodniej lub zachodniej. Aby uchronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem, warto zastosować rolety lub markizy zacieniające.

Ogród zimowy a prawo budowlane

Ogród zimowy nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli jego powierzchnia nie przekracza 35 m2. Na każde 500 m2 działki mogą zostać wybudowane maksymalnie dwa takie obiekty. Aby wybudować ogród zimowy, należy złożyć wniosek w urzędzie miasta lub w starostwie powiatowym. We wniosku powinny znaleźć się takie informacje jak dane wnioskodawcy, termin rozpoczęcia prac i zakres robót oraz informacja o formie własności. Pozwolenie wydawane jest na milczącą zgodę, czyli brak informacji z urzędu w ciągu 30 dni jest zgodą na przeprowadzenie robót.

>> Zobacz też: Ogród zimowy a prawo budowlane, definicja

Co warto wiedzieć przed zakupem ogrodu zimowego?

Konstrukcja ogrodu zimowego może być aluminiowa, stalowa lub drewniana. Najczęściej na pokrycie tarasu wybiera się szkło lub poliwęglan. Nachylenie dachu powinno mieć między 20° a 24°. Najpopularniejsze i najtańsze są ogrody zimowe z jednospadowym dachem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną sztuczną choinkę dla swojego domu
Jak wybrać idealną sztuczną choinkę dla swojego domu
Poradnik krok po kroku pomagający w podjęciu decyzji o zakupie idealnej sztucznej choinki. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się pięknem świąt w zaciszu domowym.
Zastosowanie i korzyści z użycia technicznych środków smarowych w przemyśle
Zastosowanie i korzyści z użycia technicznych środków smarowych w przemyśle
Dlaczego techniczne środki smarowe są tak ważne w przemyśle? Odkryj ich różnorodność zastosowań i korzyści dla efektywności i wydajności maszyn.
Czy warto inwestować w meble z teaku do ogrodu?
Czy warto inwestować w meble z teaku do ogrodu?
Poznaj zalety i potencjalne korzyści płynące z inwestycji w meble ogrodowe z teaku. Dowiedz się, dlaczego są one tak wartościowe i jak mogą przetrwać próbę czasu.
Ostatnie wpisy