Stwórz miejsce na każdą pogodę! Ogrody zimowe na tarasie

120
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nasz rodzimy klimat nie rozpieszcza. Deszczowa jesień a później długa mroźna zima, nie zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni, która bez względu na pogodę, pozwoli cieszyć się otoczeniem.

Ogród w… domu!

Jeśli marzy Wam się kawa, w otoczeniu bujnych zielonych roślin, w środku zimy to ogród zimowy wydaje się doskonałą opcją. To także świetny pomysł na przedłużenie ogrodu, który w zależności od naszych upodobań, może być salonem, jadalnią czy strefą relaksu. Z firmą https://winter-gardens.pl/ stworzycie dodatkową przestrzeń, która pozwoli Wam na wypoczynek w otoczeniu natury. Ogrody zimowe przestały być postrzegane jako rozwiązanie luksusowe wyłącznie dla zamożnych. Obecne rozwiązania pozwalają na stworzenie dodatkowe przestrzeni obok domu wolnostojącego, szeregówki czy na tarasie w różnych wariantach cenowych. Nowoczesne ogrody łączy doskonała technologia, lekka wytrzymała konstrukcja i ponadczasowa estetyka, którą z pewnością specjaliści dostosujesz do swojego domu.

kobieta z laptopem
Photo by goffkein from: Freepik.com

Tropiki na wyciągnięcie ręki

Ogrody zimowe dają wiele możliwości, ponieważ są tworzone na zamówienie, według indywidualnego projektu dlatego warto je rozważyć już na etapie budowy domu. Istnieje wiele opcji i rozmiarów, które z powodzeniem dostosujesz do swojego tarasu, zmieniając całkowicie jego oblicze, zyskując dodatkową całoroczną przestrzeń. To także idealne miejsce dla tropikalnych roślin, których niestety hodowanie w naszym klimacie jest niemożliwe. Materiały, które Winter Gardens stosuje do budowy ogrodów zimowych są lekkie ale bardzo wytrzymałe. Spośród wielu różnych opcji dostępne są profile ocieplane wyposażone w specjalistyczne przegrody termiczne, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

palmy w oranżerii
Photo by goffkein from Freepik.com

>> Zobacz też: Ogród zimowy a prawo budowlane, definicja

Pomysł na taras

Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym, z niewielką działką będą ogrody zimowe na tarasie. To także praktyczne rozwiązanie w przypadku domów zlokalizowanych przy ruchliwej ulicy. Zabudowa tarasu zapewni spokój i komfort oraz pozwoli się cieszyć z bliskiego kontaktu z naturą. Ponadto dużym plusem takiego rozwiązania jest poprawa warunków cieplnych panujących w danym wnętrzu oraz utrzymanie prawidłowej wilgotności i nasłonecznienia. Jeśli zdecydujemy się na budowę ogrodu zimowego z tarasem, to przede wszystkim uzyskamy dodatkową powierzchnię do stworzenia jadalni, salonu do przyjmowania gości bądź też strefy odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. Coraz więcej osób w takim miejscu aranżuje kuchnie a nawet siłownię. Pomyślcie o treningu w otoczeniu pięknej zieleni lub w środku zimy z widokiem na zaśnieżony ogród. Pomysłów na aranżację takiego miejsca jest nieskończenie wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni i budżetu, jaki chcemy na tę inwestycję przeznaczyć, a resztą zajmą się znakomici fachowcy.

Zostaw komentarz